Nabór: Cały człowiek

Zapraszamy do nadsyłania opowiadań do pierwszej antologii fantastycznej o niepełnosprawności i nieneurotypowości.
Pragniemy oddać głos osobom autorskim wrażliwym na tematykę niepełnosprawności i nieneurotypowości. Bez patosu, bez odczłowieczania i traktowania z wyższością. Czas na opowiadania, w których to osoby niepełnosprawne/nieneurotypowe są na pierwszym planie. Jeśli macie pomysł na opowiadanie fantastyczne o takich postaciach, które odda im podmiotowość, ten nabór jest właśnie dla was.
Mile widziane są również wątki dotyczące innych grup marginalizowanych, o ile opowiadanie pozostaje w temacie naboru.
***
Na wasze propozycje czekamy do 30 czerwca 2022 roku.
Prosimy o nadsyłanie ich na adres alpaka@ksf.org.pl (w temacie wiadomości wpisz Cały człowiek).
Wymogi formalne: pliki tekstowe w edytowalnych formatach (.doc, .docx), TNR 12, interlinia 1.5, limit znaków ze spacjami: 10 000 – 40 000.
Prosimy o dołączenie do zgłoszenia krótkiej notki biograficznej zawierającej używane zaimki oraz o zawarcie w opisach tekstów informacji o potencjalnie trudnej w odbiorze zawartości (content notice, trigger warning). W wypadku braku tej informacji będziemy prosić o jej uzupełnienie zanim przystąpimy do procesu oceny nadesłanego materiału.
Prosimy również o zaznaczenie, w jaki sposób osoba autorska chce zostać podpisana pod tekstem (domyślnie: imię i nazwisko, ewentualnie pseudonim).
***
Wysyłając tekst, wyrażasz zgodę na poddanie go sensitivity readingowi, redakcji i korekcie oraz publikację w antologii Cały człowiek.
Antologia ukaże się w formie elektronicznej. Obecnie nie przewidujemy wydania antologii drukiem, jeśli jednak się to zmieni, taka informacja pojawi się w naszych social mediach.
Antologia jest projektem niekomercyjnym, opartym na pracy wolontariackiej. Z przykrością komunikujemy, że nie jesteśmy w stanie zapewnić honorariów ani osobom autorskim tekstów, ani zespołowi redakcyjnemu. Nikt też nie będzie czerpać z antologii żadnych korzyści majątkowych.
***
Chcesz nas w jakikolwiek sposób wesprzeć lub objąć tom matronatem? Zapraszamy do kontaktu!
***
Wydawca: Grupa Wydawnicza Alpaka
Redaktor prowadzący: Ginny Nawrocki

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia i śledzenia nas w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i Twitterze.